Windows 10 nasıl yüklenir ?

Deneyimi olmayan bir çok bilgisayar kullanıcısının merak ettiği Windows 10 nasıl kurulur yazımıza hoş geldiniz. Bizim yöntemimizde Windows 10 işletim sistemini kurmak için öncelikle bir USB Disk’e ve internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

VİDEO KURULUM VE RESİMLİ ANLATIM İÇİN ALT KISMA İLERLEYİNİZ.

https://youtu.be/Q6KU_vvq63Q

Windows 10 indirmek için öncelikle alt kısımda bulunan bağlantıya tıklayarak Microsoft sitesinin direk Windows 10 indirme bölümüne ulaşabilirsiniz.

Windows 10 indirmek için tıklayınız.

Windows USB üzerinden kurulumuna alt kısımda bulunan galerimiz üzerinden devam edebilirsiniz. Galerimizde takip etmeniz gereken seçenekler sizin için seçilmiştir. Yapmanız tek gereken sizinde kendi bilgisayarınızda aynı seçenekleri seçerek devam etmeniz.

Ekran görüntülerine ulaşmak için alt kısımdaki resimlere tıklayınız.

Üst kısımdaki resimlerdeki ilerlemeyi yaptıysanız şuan bir Windows 10 yüklemesi bulunan USB flash belleğe sahipsiniz demektir. Format atma ve kurulum işlemine devam etmek için alt kısımdaki resim galerisini takip ediniz.

Öncelikle bilgisayar açıldığı gibi bilgisayar üreticisinin sizin bilgisayarına tanımladığı BOOT menüsüne girmek için gerekli olan tuşa basın. Hangi tuş olduğunu bilmiyorsanız alt kısımda bulunan listeden bakınız. Bilgisayarınızı listede göremediyseniz google üzerinden bilgisayarınıza ait boot tuşunu araştırınız. Örnek arama şekli; “Asus nootebook boot tuşu”

Bilgisayar açılırken (bilgisayarı açma tuşuna basıldıktan hemen sonra) gerekli BOOT tuşuna basın ve boot sürücüsünü USB diski seçiniz. Örnek olması için 3 Boot ekran görüntüsü ekliyoruz. Boot ekranı bu resimdekilere benzer bir menüdür ve USB sürücü – yada Portable yada USB disk markanızı yazar ve bu ürünü seçerek enter tuşuna basarak devam ediniz.

Listedeki gibi sizde USB diskini seçtikten sonra bilgisayarın açılış ekranında CD’den ön yükleme yapmak için bir tuşa basın uyarısı alırsınız. Herhangi bir tuşa basarak devam ediniz. Bilgisayarınızda herhangi bir işletim sistemi yoksa kendisi otomatik olarak kurulum ekranına girecektir.

Alt galeride bulunan tüm resimler BOOT menüsünü geçtikten sonraki format bölümleridir. Alt kısımdaki görünen resimlerdeki gibi kurulumu tamamlayınız.

NOT

6. resimde bilgisayarımızda tek bir HDD ve 1 bölüm görünmektedir. Daha önce windows yüklü bir bilgisayarda bu kısımda bir kaç bölüm görünebilir. Şayet har diskinizi tamamen temizlemek ve yeni bir kurulum yapmak istiyorsanız bölümleri seçin ve sil tuşuna basın. Devamında yeni diyerek C ve D sürücüsü oluşturabilir yada direk ileri diyerek C sürüsü oluşturarak devam edebilirsiniz.

Ekran görüntülerine ulaşmak için alt kısımdaki resimlere tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir